Recepția lucrărilor efectuate, în urma derulării proiectului „Amenajare teren sport în Comuna Coaș”

Un vechi proverb românesc ne amintește că: „Pomul se cunoaște după roade, iar omul după fapte”. Despre faptele și roadele oamenilor dedicați proiectelor de dezvoltare ale comunității noastre am găsit de cuviință să vă aducem la cunoștință în cele ce urmează. Astăzi, 28 decembrie 2021, d-nul primar Călin Vasile Achim a realizat – în prezența vicepreședintelui Consiliului Județean Maramureș, d-nul Doru Alexandru Lazăr, a domnului viceprimar Aurelian Bretan, a consilierilor locali: Adina Bude, Andreea Rad, Sabin Raț, Augustin Radu, Ioan Tămaș, a reprezentantului societății comerciale Dyamar Home SRL, d-na Diana Zoicaș, a părintelui paroh, Dumitru Fărcaș, a doamnei director a Școlii Gimnaziale „Ion Popescu de Coaș”, Maria Elena Opriș, și a altor participanți – recepția lucrărilor efectuate, în urma derulării proiectului „Amenajare teren sport în Comuna Coaș”. Slujba de binecuvântare, mulțumire și sfințire a fost oficiată de părintele paroh Dumitru Fărcaș, la finalul căreia d-nul primar Călin Vasile Achim a ținut să mulțumească tuturor celor implicați în realizarea acestui proiect, accentuând ajutorul nemijlocit venit din partea Consiliului Județean Maramureș și exprimându-și, la final, dorința ca echipa de fotbal a Comunei Coaș să promoveze în eșaloanele superioare ale Ligii Profesioniste de Fotbal din România, mai ales acum când o parte din condițiile terenului de sport au fost considerabil îmbunătățite. Nu ne rămâne decât să oferim, alături de d-nul primar Călin Vasile Achim, un imbold tinerilor și pasionaților de fotbal ai comunității noastre de a participa, în număr cât mai mare, la competițiile sportive, pentru ca împreună să ne bucurăm, din noile tribune ale terenului de sport, de viitoarele succese ale echipei noastre.

Precedent Moș Crăciun în mijlocul comunității din Coaș

Lasă un comentariu

Accesați versiunea anterioară a site-ului

Urmărește-ne

Coas.ro © 2022.